29 sierpnia 2021 r.

22 niedziela zwykła

 

  1. Od jutra w naszym kościele będą msze św. o godz. 18.00

 

  1. We środę będzie rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Dowóz dzieci będzie taki jak w ubiegłym roku.

 

  1. W tym tygodniu będzie I Piątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00. Nabożeństwa w kaplicach: o godz. 9.00 w Filipach i Mierzwinie i o 11.00 w Lizie.

 

  1. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i dar chleba przeżywając dożynki parafialne. Podtrzymujmy tradycję przynoszenia wieńców dożynkowych. W miejscowościach, gdzie jest to trudne do zorganizowania niech to będzie jakiś inny symbol wdzięczności Panu Bogu np. wiązanka kwiatów, zbóż. Podczas tej mszy św. będzie pobłogosławienie ziarna siewnego a po niej procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Dożynki przeżywać będziemy jako cała parafia w kościele parafialnym i z tej racji nie będzie mszy św. w kaplicach.