17 marca 2024 r.

5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj o godz. 18.00 w Świetlicy w Topczewie będzie Wieczór z Piosenką i Poezją. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka do puszki na rehabilitację ucznia naszej szkoły.
  1. Jutro msze św. w naszym kościele będą tylko o 7.30, nie będzie mszy św. wieczornej.
  1. We wtorek będzie liturgiczna uroczystość św. Józefa.
  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne.

We czwartek będą zajęcia rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły

22.03 – piątek: w Kościele msza św. o godz. 9.30, o godz. 10.30 msza św. dla uczniów szkoły podstawowej, o godz. 17.00 Droga krzyżowa i po niej msza św. dla wszystkich. W kaplicy w Lizie msza św. o godz. 12.00.

23.03 – sobota: msze św. w kościele o godz. 9.30 i 17.00 w kaplicach : w Mierzwinie 11.00, w Filipach o  godz. 12.00.

24.03. – niedziela: msza św. w kaplicy w Mierzwinie o godz. 14.00 pozostałe msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 18.00 planujemy Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w kościele, następnie pójdziemy na cmentarz i zakończenie przy kościele.

Korzystajmy z sakramentu pokuty w piątek i sobotę. Nie będzie możliwości spowiadania się w niedzielę. Ofiary składane na tacę w niedzielę będą przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.

1. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Męki Pańskiej czyli Palmową. Poświęcenie palm będzie na każdej mszy św.
  1. Chorych z Przenajświętszym sakramentem będziemy nawiedzać w Wielką Środę. Prosimy zgłaszać chętnych.
  1. Caritas Diecezjalna rozprowadza baranki wielkanocne. Można będzie je nabywać w zakrystii w cenie 14 zł.