KOŁA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC!

Największą propagatorką Różańca Świętego okazała się… sama Matka Boża. Podczas najważniejszych objawień ukazywała się zawsze z różańcem w dłoni i usilnie namawiała do jego odmawiania.

Koła Żywego Różańca istnieją w naszej parafii od bardzo dawna. Obecnie jest 29 kół, w tym dwa męskie. Członkowie kółek Żywego Różańca gromadzą się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na wspólnej modlitwie. Wymieniają kartki na których są rozważania wszystkich 20 tajemnic. Modlą się w intencjach podanych przez Duszpasterstwa Wspólnot Maryjnych naszej Diecezji.

Każda Róża Różańcowa ma swojego patrona. Modlitwa w pierwszą niedzielę prowadzona jest przez zelatorkę. Codziennie, przez cały miesiąc każda członkini ma obowiązek odmówić i rozważyć jedna tajemnicę, bywa też, że po dwie.

Zachęcam do uzupełniania kółek różańcowych oraz zwiększania szeregów Wspólnoty Nieustającego Różańca. Zaprośmy przyjaciół, koleżanki, sąsiadów do wspólnej modlitwy.

Odmawiając codziennie Różaniec, proszę o szczęśliwy dzień dla całej rodziny. Jest to pokorna prośba, by Jezus pomógł, pokierował, dodał otuchy w trudnych momentach. Wiele rzeczy wyprosiłam już przez Matkę Bożą. Modlę się za swoje dzieci, by nie zeszły na złą drogę, nie uzależnili się od złych rzeczy. Sama przekonałam się, że Różaniec to najskuteczniejsza broń na nasze grzechy. Ta modlitwa daje mi wielką wewnętrzną radość. Chcę zachęcić, szczególnie ludzi młodych by odmawiali Różaniec. To nie jest staroświeckie, tego się nie zastąpi żadnym majątkiem.

Tą myślą i własnym doświadczeniem pragnę się podzielić na początku 2011 roku.

Zelatorka Parafialna

Pozwiązane artykuły: