Ogłoszenie – ORGANISTA

Topczewo, 4.09.206 r.

OGŁOSZENIE

W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ NA STANOWISKU ORGANISTY

 

W ostatnich tygodniach w naszej parafii nastąpiła zmiana na stanowisku organisty. Z pracy zrezygnował Pan Jarosław Murawski z Wyszek, a nową organistką została Pani Katarzyna Borysiewicz z Bociek. Pani Katarzyna przejmie pełen zakres obowiązków po poprzednim organiście.

Jedyny problem będą stanowiły Msze św. w dni powszednie, kiedy to nowa organistka, zgodnie z umową nie ma obowiązku zapewnienia oprawy muzycznej. Chodzi tu głównie o Msze św. egzekwialne, czy też Msze św. okolicznościowe (jubileusze, rocznice, itp.).

Istnieje jednak możliwość udziału Pani Organistki w tych Mszach św. pod warunkiem zwrotu kosztów przyjazdu. Pan Jarosław Murawski w takich przypadkach pobierał 20 zł (dojazd 12 km w obie strony). Natomiast Pani Katarzyna ma do przejechania 66 kilometrów (ponad pięć razy więcej) i zasugerowała, że sumą, która pokryje koszty przejazdu jest 50 zł.

Wszystkie dotychczas przyjęte zobowiązania (Msze św. egzekwialne, czy też okolicznościowe), w których ma uczestniczyć organistka, nie wymagają dopłat. Różnica zostanie pokryta ze środków parafialnych.

 

 

                                                                                                                                                                           – Proboszcz