Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2016/17

1.września 2016r. o godz. 9.00 w imię Trójcy Przenajświętszej rozpoczęła się w kościele w Topczewie msza święta w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców szkoły podstawowej im. Ks. F. J. Falkowskiego pod przewodnictwem Księdza Proboszcza – ks. kan. Pawła Anusiewicza. Wszyscy zebrani dziękowali Bogu za zdrowo i szczęśliwie przeżyte wakacje, za piękny świat stworzony dla każdego z nas, a jednocześnie prosili w modlitwie o moc i światło Ducha Świętego na najbliższy rok pracy w szkole. W homilii Ks. Proboszcz wrócił wspomnieniami do przeżytych wakacji, a także przypomniał postać patrona szkoły Ks. F. J. Falkowskiego, który odznaczał się trzema szczególnymi cechami charakteru: miał oczy szeroko otwarte na potrzeby drugiego człowieka, serce pełne dobroci oraz ręce gotowe do pracy. Niech więc postać patrona szkoły w Topczewie będzie dla każdego wzorem do naśladowania na ten kolejny rok pracy.