19 grudnia  2022 r.

4 Niedziela Adwentu

 

  1. Jutro od godziny 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie chętnych.

 

  1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech ma charakter religijny. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza z rozdz. 2 o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się poświęconym opłatkiem. Tradycyjnie w tym dniu zachowajmy post od pokarmów mięsnych i alkoholu.

 

  1. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00. Pół godziny przed nią zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

W pierwszym dniu świąt msze św. w kaplicach w Mierzwinie i Filipach będą o godz. 9.30, w Lizie o 11.00 i o 12.00 w kościele.

 

  1. W drugim dniu świąt wszystkie msze św. w porządku niedzielnym.

 

  1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne w cenie 20 zł.

 

  1. Dzisiaj na terenie naszej Szkoły Podstawowej będzie Kiermasz Bożonarodzeniowy. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, pierniczki na choinkę i inne słodkie przekąski. Będzie także loteria fantowa. Wszystkich serdecznie zaprasza do udziału społeczność szkolna: nauczyciele, dzieci i rodzice. Przybyli będą poczęstowani herbatą i Dobrym Słowem.

 

  1. Lekarze z Wyszek informują, iż z dniem 31 grudnia br. zostanie zamknięty gabinet lekarski w Topczewie i w Strabli. Pacjenci, którzy mają złożone deklaracje do tych ośrodków od 1 stycznia będą przyjmowani w Ośrodku Zdrowia w Wyszkach w godzinach od 8.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku. Wizyty domowe i recepty będą realizowane tak jak dotychczas.