20 listopada  2022 r.

Niedziela Chrystusa Króla

 

  1. Dzisiaj po mszach św. poświęcamy opłatki na stół wigilijny. W najbliższym czasie Pani Organistka będzie je roznosiła w poszczególnych miejscowościach, tradycyjnie zbierając przy tej okazji ofiary – 60zł, co stanowić będzie wynagrodzenie za jej całoroczną pracę w naszej Parafii. W tym tygodniu będzie je roznosić w następującym porządku: od. godz. 10.00 we środę – Olędzkie, czwartek – Olszewo i Olszewek, piątek Moskwin, Ostrówek, Gawiny i w sobotę – Mierzwin Duży i Mały.

 

  1. We wtorek będzie liturgiczne wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. W tym dniu msza św. o godz. 17.00 będzie ofiarowana w intencji członków chóru parafialnego i scholii.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Adwent i Nowy Rok Liturgiczny.

 

  1. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Dzisiaj są do wzięcia torby, które napełniamy produktami spożywczymi, środkami czystości i w przyszła niedzielę składamy je w zakrystii. Przekazane będą głównie do jadłodajni i instytucji opieki prowadzonych przez Caritas w naszej diecezji. Caritas rozprowadza również kalendarze Adwentowe dla dzieci. Można je nabywać w zakrystii w cenie 10 zł.