30 października  2022 r.

31 niedziela zwykła

 

  1. We wtorek będzie Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu msza św. w kościele będzie o godz. 9.00. O godz. 11.00 sprawowana będzie msza św. w intencji wszystkich zmarłych na naszym cmentarzu grzebalnym a bezpośrednio po niej procesja żałobna. Po skończonej procesji będzie możliwość poświęcenie nowych krzyży nagrobnych. Apelujemy o odpowiednie zachowanie na cmentarzu, który jest miejscem świętym, o skupienie i powagę podczas mszy św. i procesji. Samochody parkujemy z zasady na parkingach przy kościele. Zachowajmy bezpieczeństwo.

 

  1. We środę wspomnienie Wszystkich Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 9.30 – w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach, o 12.00 – za zmarłych w minionym roku i o 17.00. Po mszy św. o godz. 9.30 będzie procesja na cmentarz.

 

  1. Wypominki będą czytane pół godziny przed mszami św. w Dniu Zadusznym i przed mszami św. wieczornymi przez miesiąc listopad. Przez osiem dni – Oktawę po mszy św. wieczornej będzie Różaniec na cmentarzu. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować tylko za jednego zmarłego.

 

  1. Od środy przez okres zimowy msze św. wieczorne będą w naszym kościele o godz. 17.00.

 

  1. W I Pątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 17.00. Nabożeństwa w kaplicach: w Mierzwinie i Filipach o godz. 9.00, w Lizie o 11.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na WSD w Drohiczynie.

 

  1. Na stoliku za ławkami są kartki Wypominkowe. W zakrystii są do nabycia znicze – pomoc ubogim rozprowadzane przez Caritas w cenie 9 zł.