28 sierpnia  2022 r.

22 niedziela zwykła

 

  1. Od jutra msze św. w dni powszednie w naszym kościele będą o 7.30 i 18.00.

 

  1. We czwartek będzie rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Na mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

  1. W I Piątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00. Nabożeństwa w kaplicach o 9.00 w Filipach i Mierzwinie i o 11.00 w Lizie.

 

  1. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i dar chleba przeżywając dożynki parafialne. Podtrzymujmy tradycję przynoszenia do poświęcenia wieńców dożynkowych. W miejscowościach, gdzie będzie to trudne do zrealizowania niech będzie to jakiś innym symbol wdzięczności Panu Bogu np. wiązanka zbóż lub kwiatów. Podczas tej mszy św. będzie pobłogosławienie ziarna siewnego a po niej procesja eucharystyczna z racji na I Niedzielę miesiąca. Tę uroczystość przeżywamy jako cała parafia zgromadzona w świątyni parafialnej i z tej racji w tym dniu nie będzie mszy św. w kaplicach.