19 czerwca 2022 r.

12 niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc w odbudowie spalonego domu p. Miluskich we wsi Mieszuki.

 

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, codziennie po mszy św. o godz. 18.00 są Nieszpory i procesja Eucharystyczna wokół kościoła – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci. Zakończenie Oktawy we czwartek poświęceniem kwiatów i ziół. Msza św. sprawowana będzie w intencji ubierających ołtarze na Boże Ciało i ich rodzin.

 

  1. W piątek będzie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu będzie też zakończenie roku szkolnego – zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

  1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

  1. Liturgicznie Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela będzie we czwartek. Odpust w Filipach związany z tą uroczystością będzie obchodzony w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Msza św. w kościele będzie o 12.30, w kaplicy w Lizie w sobotę o godz. 19.30.