27 lutego 2022 r.

8 Niedziela zwykła

 

  1. W związku z wojną, która toczy się na Ukrainie Ojciec św. i Biskupi Polscy apelują, aby Środa Popielcowa była w tym roku przeżywana jako szczególny dzień postu i modlitwy w intencji pokoju i chrześcijańskiej solidarności z Ukraińcami. W dzisiejszą niedzielę i w Środę Popielcową po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Nasz ks. Biskup zarządza by w całej diecezji po mszach św. była odmawiana tajemnica Różańca i śpiewane suplikacje a w niedziele było wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, cichej adoracji. W naszym kościele taka adoracja będzie między mszą św. o godz. 9.30 i 12.00.

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw i Trzeźwość Narodu.

 

  1. Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w tym dniu będą w kościele o godz. 9.30 i 17.00, w kaplicach: w Mierzwinie o 8.00, Lizie o 11.00, w Filipach o15.00. Poświęcenie popiołu i posypanie nim naszych głów będzie podczas każdej mszy św. W tym dniu dorosłych katolików obowiązuje post ścisły, tzn. przyjmujemy jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

 

  1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 a po niej msza św.

Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.30

Rekolekcje Wielkopostne w dniach 8, 9 i 10 kwietnia

 

  1. W I Piątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 17.00 (po Drodze Krzyżowej). Nabożeństwa w kaplicach w Filipach i Mierzwinie o godz. 9.00 i w Lizie o11.00.

 

  1. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 na plebanii.