19 grudnia 2021 r.

IV Niedziela Adwentu

1. Jutro od godz. 9.00 będziemy nawiedzać z Najświętszym Sakramentem chorych, którzy zostali zgłoszeni.

1. We środę o godz. 17.00 będą ostatnie w tym Adwencie Roraty. Harcerze przekażą wtedy Betlejemskie Światełko Pokoju. Trzeba ze sobą przynieść lampiony.

1. W piątek Wigilia Boże Narodzenia. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech ma charakter religijny. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza z rozdz. 2 o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. Tradycyjnie w tym dniu zachowajmy post od pokarmów mięsnych i alkoholu.

1. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00. Pół godziny przed nią zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

W pierwszym dniu świąt msze św. będą o godz. 9.30 w kaplicach w Mierzwinie i Filipach, o 11.00 w Lizie i o 12.00 w kościele parafialnym

1. W drugim dniu świąt nabożeństwa w porządku niedzielnym.

1. Gdyby ktoś z różnych racji nie miał opłatka można go nabyć po mszach św. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 18 zł. Mamy jeszcze sporo egzemplarzy kalendarza na przyszły rok WSD w cenie 5 zł.