05 grudnia 2021 r.

II Niedziela Adwentu

 

  1. Dzisiaj po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

  1. We środę będzie liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 9.30 i 17.00. Na mszy św. o godz. 17.00 będzie poświęcenie medalików i wręczenie ich dzieciom pierwszokomunijnym.

 

  1. W tym tygodniu od piątku do niedzieli będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe.

Porządek:

– piątek – msze św. w kościele o godz. 9.30 i 17.00, w Filipach o godz. 11.00

– sobota – msze św. w kościele o godz. 9.30 i 17.00 w Lizie o godz. 11.00 i w Mierzwinie o godz. 12.00

– niedziela jak zwykle, za wyjątkiem kaplicy w Mierzwinie o godz. 14.00.

Spowiedź będzie w piątek i sobotę. Ofiary składane na tacę w niedzielę będą przeznaczone do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.

Zapraszam wszystkich parafian do udziały w Rekolekcjach i przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Nie odkładajmy Spowiedzi na niedzielę gdyż nie będzie możliwości spokojnego wyspowiadania się.

 

  1. Wzorem ubiegłego roku ogłaszamy konkurs szopek dla dzieci. Prosimy o przyniesienie ich do kościoła do drugiego dnia świąt.

 

  1. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 18 zł. Mamy jeszcze sporo egzemplarzy kalendarza na przyszły rok WSD w cenie 5 zł.

 

  1. Cena egzemplarza tygodnika „Niedziela”, wzrośnie o 2 zł, proszę dotychczasowych prenumeratorów o potwierdzenie chęci przedłużenia prenumeraty tego pisma na przyszły rok. Zachęcam też innych do kupowania i czytania tej gazety, w której są systematycznie zamieszczane wiadomości z naszej diecezji i Kościoła i wiele ciekawych artykułów.

 

  1. Opłatki w tym tygodniu p. Organistka będzie roznosiła w następujących miejscowościach: poniedziałek – Godzieby, wtorek – Falki i Zdrojki, środa – Zalesie, Wólka Zaleska i Sieśki, czwartek – Filipy, piątek – Łukawica.