21 listopada 2021 r.

Niedziela Chrystusa Króla

 

  1. Dzisiaj poświęcamy opłatki na stół wigilijny. W najbliższym czasie Pani Organistka będzie je roznosiła w parafii zbierając przy tej okazji, ofiary – 50 zł co stanowi jej wynagrodzenie za całoroczną pracę w naszym kościele i kaplicach. W tym tygodniu będzie je roznosić w następującym porządku: od godz. 10.00 w poniedziałek – Olędzkie, środa – Olszewo i Olszewek, piątek – Gawiny, Górskie, Bogusze, Trzeszczkowo, w sobotę – Bagińskie Stare i Nowe, Pierzchały, Kożuszki.

 

  1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. O godz. 17.00 będzie msza św. w intencji członków chóru parafialnego i scholii.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Adwent i Nowy Rok Liturgiczny.

 

  1. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, wzorem lat ubiegłych, organizuję akcję „Od serca”. Dzisiaj są do wzięcia torby, które napełniamy produktami spożywczymi, środkami czystości i w następną niedzielę składamy je w zakrystii.

Na polecenie Episkopatu Polski po mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc migrantom.

Caritas rozprowadza Kalendarze Adwentowe dla dzieci. Są tam postanowienia adwentowe i zadania na każdy dzień. Można je nabywać w cenie 15 zł w zakrystii i u księdza prefekta na katechezie.