6 czerwca 2021 r.

10 niedziela zwykła

  1. Zaproszenie na uroczystość upamiętniającą 22. rocznicę wizyty apostolskiej

św. Jana Pawła II w Drohiczynie

oraz 30. rocznicę powstania Diecezji Drohiczyńskiej

 

Drodzy Diecezjanie!

  1. Zbliża się kolejna rocznica wizyty w Drohiczynie najważniejszego Gościa – św. Jana Pawła II. Co roku nasza diecezja gromadzi się, aby wspomnieć tamte chwile, ożywić wspomnienia, ale też – wzywając wstawiennictwa Świętego Papieża – powierzyć Panu Bogu aktualne sprawy Kościoła, Ojczyzny i każdego z nas. W sytuacji, gdy zagrożenie epidemiczne ustępuje, będziemy mogli spotkać się bez lęku o zdrowie nasze i bliźnich, choć z roztropnym zachowaniem koniecznych środków ostrożności. Potrzebujemy takiego spotkania, by na nowo poczuć się ludem Bożym, zjednoczonym miłością Chrystusa i budującym swoje życie na fundamencie Jego Ewangelii.

Serdecznie zatem zapraszam w czwartek 10 czerwca 2021 r., o godz. 18.00, na plac przykatedralny w Drohiczynie, abyśmy przy replice ołtarza papieskiego wzięli udział w uroczystej dziękczynnej Mszy św.

  1. Następnego dnia, 11 czerwca 2021 r., w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Episkopat Polski zgromadzi się w Krakowie, by tam odnowić Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali biskupi polscy przed stu laty. Bardzo proszę, aby tego dnia także w każdej parafii Diecezji Drohiczyńskiej został odnowiony ten Akt Poświęcenia.

Oczekując na spotkanie wokół Stołu Pańskiego, 10 czerwca, wszystkim z serca błogosławię.

/-/ ks. bp Piotr Sawczuk

   Biskup Drohiczyński

 

  1. Trwa Oktawa Boże Ciała, codziennie po mszy św. o godz. 18.00 są Nieszpory i procesja Eucharystyczna wokół kościoła – zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Zakończenie Oktawy we czwartek poświęceniem kwiatów i ziół. Msza św. sprawowana będzie w intencji ubierających ołtarze na Boże Ciało i ich rodzin.

 

  1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

  1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.