14 marca 2021 r.

4 niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Trwa Nowenna Do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Obecność dla kandydatów na niej jest obowiązkowa. W sobotę o godz. 18.00 będzie czuwanie modlitewne połączone ze spowiedzią kandydatów, rodziców i świadków. Zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w sobotę od godz. 9.00 do przygotowania kościoła na uroczystość.

 

  1. W piątek będzie Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Mszę św. Ten rok jest ogłoszony przez ojca św. Franciszka Rokiem Św. Józefa. W tym czasie można zyskiwać łaski odpustu zupełnego między innymi nawiedzając tzw. kościoły stacyjnej w Rudce, Boćkach i Ostrożanach. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10,00

 

  1. Caritas Diecezjalna wzorem lat ubiegłych rozprowadza czekoladowe baranki na stół wielkanocny. Można je nabywać w zakrystii w cenie 5 zł. Zyskane fundusze będą przeznaczone na pomoc najuboższym.

 

  1. Wójt Gminy Wyszki zaprasza zainteresowanych mieszkańców na konsultacje w sprawie paneli fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych, na które jest możliwość pozyskania dofinansowania. Konsultacje będą w budynku gminy w sali konferencyjnej w godz. 9.00 – 14.00 w dniach 15 i 29 marca i 12 kwietnia.