28 lutego 2021 r

2 niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dzisiaj po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na misje „Ad Gentes”.

 

 

  1. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych, które są w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00, po niej msza św.; Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.30. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 

  1. W tym tygodniu będzie I Czwartek, I Piątek i I Sobota. Nabożeństwa w I Piątek będą tylko w kościele o godz. 7.30 i 17.00. Spowiedź od godz. 16.30, gdyż będzie tylko jeden ksiądz, w sąsiedniej parafii są już rekolekcje.

 

  1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie we czwartek po mszy św. o godz. 17.00.

 

  1. Proszę o zbiórkę ofiar na dekorację Grobu Pańskiego. Wzorem lat ubiegłych niech tą sprawą zajmą się członkinie KŻR w poszczególnych miejscowościach.

 

  1. Sprawy związane z pogrzebami zmarłych załatwia rodzina zmarłego bezpośrednio w kancelarii parafialnej, dotyczy to zarówno czasu pogrzebu jak i miejsca pochówku. Nie należy zlecać tego zakładowi pogrzebowemu. Wybór zakładu pogrzebowego należy do rodziny zmarłego, parafia nie ma w tym względzie żadnych sugestii.

 

  1. Prosimy o niepozostawianie w kościele, pod ławkami zużytych chusteczek, maseczek.