14 lutego 2021 r.

6 niedziela zwykła

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

  1. W tym tygodniu, Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post czyli czas pokuty i naszego nawracania się. Msze św. w kościele będą o godz. 9.30 i 17.00, w kaplicach w Mierzwinie o godz. 8.00, w Lizie o 11.00 i w Filipach o 15.00. Poświęcenie popiołu i posypanie nim naszych głów będzie na każdej mszy św. W tym dniu dorosłych katolików obowiązuje post ścisły tzn. przyjmujemy jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz powstrzymujemy się o pokarmów mięsnych. Przy tej okazji przypominamy iż na mocy przykazania kościelnego, katolika obowiązuje powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych w każdy piątek w ciągu roku. Konsekwencją świadomego i dobrowolnego złamania któregoś z przykazań Boskich lub kościelnych jest grzech ciężki.

 

  1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą:

          Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 a po niej msza św.

          Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.30.

          Rekolekcje Wielkopostne w dniach 26, 27 i 28 marca.

 

  1. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00

 

  1. Spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania w sobotę :

          dla klasy VII o godz. 12.00 a dla klasy VIII o 14.00.

 

  1. W przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujące do I Komunii św.