25 października 2020 r.

30 niedziela zwykła

 

  1. W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w kościele będzie o godz. 9.00. O godz. 11.00 planowana jest msza św. na cmentarzu grzebalnym, jeśli nie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia sanitarne. Będąc na cmentarzach zachowajmy odpowiednie środki ostrożności podyktowane obowiązującymi przepisami. Nie gromadźmy się w grupach. W kościele i poza nim obowiązują maseczki i odpowiedni dystans. Samochody zostawiajmy na parkingach przy kościele. W tym dniu nie będzie mszy św. w kaplicach.

 

  1. Robiąc porządki na grobach bliskich zadbajmy o porządek na całym cmentarzu. Śmieci wyrzucajmy segregując w odpowiednio oznaczone miejsca. Do kontenerów nie wkładajmy ziemi i odpadów organicznych: gałęzi, trawy, żywych kwiatów i wieńców.

 

  1. Na stoliku przy gazetach są kartki Wypominkowe. Modlitwy za zmarłych wypisanych na tych kartkach będą w Dniu Zadusznym i przez cały listopad przed mszą św. wieczorną.

 

  1. W zakrystii są do nabycia kalendarze WSD w Drohiczynie na przyszły rok w cenie 5 zł oraz znicze Caritas po 6 zł. Są to cegiełki wsparcia tych dzieł.

 

  1. Wójt Gminy Wyszki przypomina o trwającym do 30.11.2020 r. spisie rolnym. Użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do przeprowadzenia samospisu przez Internet lub telefonicznie dzwoniąc na infolinię lub w Urzędzie Gminy na specjalnym stanowisku spisowym. Z tymi, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktuje się rachmistrz spisowy.