31 maja 2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego

1. Jutro w naszej diecezji Uroczystość NMP Matki Kościoła Głównej Patronki – dawny drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 18.00.

1. Kończy się dzisiaj miesiąc maj i nabożeństwa majowe a jutro rozpoczynają się czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1. We czwartek obchodzimy w liturgii święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

1. W I Piątek msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00. Nabożeństwa w kaplicach: o godz. 9.00 w Filipach i Mierzwinie i o 11.00 w Lizie.

1. W przyszłą niedzielę będzie uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Zaniechanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim.

1. W związku z odwołaniem limitu osób przebywających w świątyniach, od przyszłej niedzieli przywracamy dawny porządek mszy św., tj. w kościele o 9.30 i 12.00, w kaplicach w Mierzwinie i Filipach o godz. 8.00 i w Lizie o 11.00.

1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

1. Msze św. z racji poświęcenia pól w tym tygodniu sprawowane będą w następującym porządku:

– poniedziałek    godz. 18.00 – Łukawica

– wtorek            godz. 18.00 – Bogusze

1. Proszę o ubranie III Ołtarza na procesję Boże Ciała mieszkańców Falk i Zdrojek.