24 maja 2020 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

 

  1. Jutro po mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie przed I Komunią św.

 

  1. We wtorek Dzień Matki, pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich matkach.

 

  1. W wydanym zarządzeniu nasz Ksiądz Biskup postanawia utrzymać dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Zachęca jednak, by wierni, którzy są zdrowi z niej nie korzystali, jest ona bowiem zaadresowana głównie do osób w podeszłym wieku, przechodzących kwarantannę, mających objawy infekcji, złe samopoczucie, bądź odczuwających obawę przed zarażeniem. Ponadto przypomina i zachęca do odbycia sakramentalnej spowiedzi i przyjęcia Komunii wielkanocnej, do Niedzieli Trójcy Świętej (07.06.2020).

 

  1. Msze św. z racji poświęcenia pól w tym tygodniu sprawowane będą w następującym porządku:

– poniedziałek    godz. 18.00 – Osówka

– wtorek              godz.   7.30 – Olszewo

                             godz. 18.00 – Wólka Pietkowska

– środa                godz. 18.00 – Bagińskie Stare i Nowe

– czwartek          godz. 10.00 – Zalesie

                             godz. 18.00 – Moskwin i Ostrówek

– piątek               godz. 18.00 – Pierzchały

 

  1. W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

  1. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa procesja Bożego Ciała będzie odbywać się tak jak każdego roku z poszanowaniem jednak zasad bezpieczeństwa, jakie będą w tym czasie obowiązywać. Proszę o wcześniejsze informacje kto będzie ubierał poszczególne ołtarze.