22 grudnia 2019 r.

4 NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna w naszych rodzinach niech ma charakter religijny. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg, św. Łukasza z rozdz. 2 o Narodzeniu Pańskim, wspólną modlitwą i podzieleniem się poświęconym opłatkiem. Tradycyjnie w tym dniu zachowajmy post od mięsa i nie godzi się spożywać alkoholu. O godz. 12.00 sprawowana będzie w naszym kościele Pasterka. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

 

  1. W uroczystość Bożego Narodzenia w dzień msze św. będą w następującym porządku: o godz. 9.30 w kaplicach w Mierzwinie i Filipach, o 11.00 w Lizie i o 12.00 w kościele parafialnym.

 

  1. W drugim dniu Świąt msze św. będą w porządku niedzielnym.

 

  1. Pani Organistka zakończyła roznoszenie opłatków. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary na jej utrzymanie. W intencji wszystkich ofiarodawców w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie sprawowana msza św. zamówiona przez p. Organistkę. Gdyby ktoś nie miał jeszcze opłatka można go nabyć po mszach św.

 

  1. W piątek w oktawie Boże Narodzenia na mocy dyspensy ks. Biskupa nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

  1. W piątek po świętach planujemy rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej – kolędy.

 

  1. Na stoliku za ławkami są świąteczne numery „Niedzieli” zawierające m.in. kalendarz na przyszły rok, śpiewnik i płytę z kolędami w cenie 10 zł. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas.

 

  1. Dzisiaj po mszach św. harcerze przekazują Betlejemskie Światełko Pokoju.