3 marca 2019 r

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

 

  1. Środą Popielcową rozpocznie się okres Wielkiego Postu, czyli czas pokuty i naszego nawrócenia. Msze św. we środę będą w kościele o godz. 9.30 i 17.00, w kaplicach Filipach i Mierzwinie o godz. 8.00, w Lizie o 11.00. Poświęcenie popiołu i posypanie nim głów będzie na każdej mszy św. W tym dniu obowiązuje dorosłych katolików post ścisły, czyli spożywamy posiłek jeden do syta i dwa mniejsze oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

 

  1. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele będą:

          Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 a po niej msza św.

          Gorzkie Żale po mszy św. o godz. 9.30.

           Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

          Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 22-24 marca.

 

  1. Duszpasterstwo Rodzina naszej diecezji zaprasza małżeństwa na dzień skupienia, który będzie w Brańsku 16 marca rozpoczęcie o godz. 9.00. Informacje są zamieszczone w gablotce.

 

  1. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po mszy św. o godz. 9.30.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie panu Witoldowi Malinowskiemu z Warpech za ofiarowanie gałęzi. Dziękuję panom z Falk, którzy prze dwa dni przygotowywali zrębkę do ogrzewania kościoła. Dziękuję panu Henrykowi Puchalskiemu i panu kościelnemu. Bóg zapłać panu Tadeuszowi Trzeszczkowskiemu właścicielowi tartaku w Bagińskich za wcześniej ofiarowane drewno na zrębkę.