Ogłoszenia 03.06.2018

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Decyzją Księdza Biskupa dotychczasowy Proboszcz naszej parafii ks. Kan. Paweł Anusiewicz zostaje z dniem 1 czerwca 2018 r. przeniesiony do Parafii w Kosowie Lackim gdzie będzie pełnił funkcję proboszcza oraz Dziekana Dekanatu Sterdyńskiego. Dziękujemy z serca Księdzu Proboszczowi za dziewięcioletnią posługę w Topczewie, za pozostawione świadectwo, gospodarność i polecamy Go opiece NMP Patronce naszej parafii. Życzymy owocnej posługi w Kosowie Lackim. Obowiązki Administratora w parafii decyzją Księdza Biskupa przejmie ks. Sylwester do czasu powołania nowego proboszcza.                                  
 1. Trwają Obchody Eucharystyczne Bożego Ciała tzw. oktawa, codziennie po Mszy św. O godz. 18:00 śpiewamy Nieszpory Eucharystyczne połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Zapraszamy do udziału: chorągwie, feretrony, biel procesyjną. W czwartek zakończymy obchody eucharystyczne i na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy święcić zioła i kwiaty. Na zakończenie modlitw tego dnia będziemy błogosławić dzieci. Trwa miesiąc czerwiec zachęcamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedziele po Sumie. 
 1. Dzieci pierwszokomunijne zakończyły Biały Tydzień. Dziękujemy za piękne przygotowanie Kościoła i terenu wokół Kościoła, za piękne i gorliwe uczestnictwo dzieci i ich rodziców w codziennych Mszach św. i Nabożeństwach.           
 1. 8 czerwca w piątek będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA – święto patronalne Straży Honorowej. Msze św. będą odprawiane rano o godz. 7:00 i wieczorem o godz. 18:00, w czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się dziękując Panu Bogu za 90 lat istnienia w naszej parafii Straży Honorowej, zapraszamy członków Straży i czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia możemy uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie obowiązuje nas post.
 1. 10 czerwca, w niedzielę – 19 Rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie. Jak słyszeliśmy w Liście, Ksiądz Biskup serdecznie zaprasza. Jest to Jednocześnie Dzień Podlasia. 
 1. 5 czerwca Wspomnienie św. Bonifacego Biskupa i Męczennika
 1. 9 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 2. Straż Honorowa z naszej parafii organizuje pielgrzymkę w dniach 16 i 17 czerwca, szczegółowe informacje u Pana Fryderyka Bogusza. 
 1. Dziś pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”, obchodzimy 11.Święto Dziękczynienia. W związku z tym, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca – modlimy się o powołania. 
 1. Dziękuję ks. Tomaszowi Przewoźnemu za pomoc w parafii w dniu dzisiejszym. 
 1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 -Łukasz Malinowski, kawaler, zam. w Niewinie Borowym, par. Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach i Martyna Olendzka, panna, zam. w Olędzkich, par. tut. – zapowiedź druga;

-Krzysztof Młodzianowski, kawaler, zam. w Załuskich Koronnych, par. Wniebowzięcia NMP w Brańsku i Agnieszka Mierzwińska, panna, zam. w Olędzkich, par. tut. – zapowiedź druga.

            Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.