Ogłoszenia 27.05.2018

8 NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnejKatolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.   
 1. Od jutra do najbliższej soboty, za wyjątkiem czwartku, kiedy to będziemy obchodzili uroczystość Bożego Ciała, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia, na które będą składały się: Msza św. o godz. 18.00, po niej nabożeństwo majowe, a w piątek i sobotę Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z litanią do Serca Pana Jezusa.  
 2. 29 maja, we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 3. 31 maja, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. – o godz. 8.00 i uroczysta suma – o godz. 11.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Topczewa. Prosimy, aby na sumę przyszły dzieci, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji. Zwracamy się także z prośbą o przygotowanie trasy i tradycyjnych ołtarzy. Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

           Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane codziennie, po Mszy św. wieczornej.

 1. 1 czerwca, w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 2. Również, 1 czerwca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. rano i w kaplicach – nabożeństwo wynagradzające. Wieczorem Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Wynagrodzenia.

Od godz. 14.00 księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.

 1. Także, 1 czerwca, w piątek – rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa czerwcowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie. Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach i w domach prywatnych.
 2. 1 czerwca, to też – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się w intencji dzieci.
 3. 2 czerwca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo maryjne.
 4. 3 czerwca, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”, będziemy obchodzili 11.Święto Dziękczynienia. W związku z tym, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 5. Również, 3 czerwca, w przyszłą niedzielę, w Lizie Starej odbędą się uroczystości w związku z 75.rocznicą bitwy. Z tej racji Msza św. w kaplicy zostanie odprawiona o godz. 12.00.
 6. Także, 3 czerwca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna.
 7. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

            -Łukasz Malinowski, kawaler, zam. w Niewinie Borowym, par. Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach i Martyna Olendzka, panna, zam. w Olędzkich, par. tut. – zapowiedź pierwsza;

            -Krzysztof Młodzianowski, kawaler, zam. w Załuskich Koronnych, par. Wniebowzięcia NMP w Brańsku i Agnieszka Mierzwińska, panna, zam. w Olędzkich, par. tut. – zapowiedź pierwsza.

            Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.