Ogłoszenia 20.05.2018

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.                                   
  1. Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 9.30 i o godz. 18.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00, w Mierzwinie – o godz. 12.30. Jednocześnie informujemy, że tego dnia nie obowiązuje udział we Mszy św. i można pracować.  
  1. Od wtorku, 22 maja, kontynuujemy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw, z tym związanych, w najbliższym tygodniu będzie następujący:

 22 MAJA, WTOREK:

– godz. 11.00 – GAWINY

– godz. 14.00 – KOĆMIERY, WYPYCHY

– godz. 18.00 – BUDLEWO (Msza św. w kościele)

23 MAJA, ŚRODA:

– godz. 11.00 – KAMIENNY DWÓR, WÓLKA PIETKOWSKA

– godz. 14.00 – MIERZWIN DUŻY, MIERZWIN MAŁY

24 MAJA, CZWARTEK:

– godz. 11.00 – OLSZEWEK

– godz. 14.00 – IGNATKI

26 MAJA, SOBOTA:

– godz. 11.00 – BOGUSZE, KOŻUSZKI, NOWE BAGIŃSKIE, STARE BAGIŃSKIE PIERZCHAŁY, TRZESZCZKOWO

– godz. 14.00 – GÓRSKIE

– godz. 18.00 – TOPCZEWO (Msza św. w kościele)

            Modlitwy będą rozpoczynały się Mszą św., a po niej nastąpi procesja. Msze św. będą sprawowane, za wyjątkiem kaplic i kościoła, na zewnątrz, przy krzyżu, jeśli na to pozwoli pogoda. Księża, do poszczególnych miejscowości, będą przyjeżdżali własnymi samochodami.            

  1. 24 maja, we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  1. 25 maja, w piątek – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów, 24.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego i 4.Rocznica ingresu do katedry Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane, odbędą się w Drohiczynie. Początek – o godz. 10.00.  
  2. 26 maja, w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  1. Również, 26 maja, w sobotę – Dzień Matki.
  2. W przyszłą niedzielę, 27 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

            Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki 

  1. 27 maja, w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, w naszej parafii – uroczystość I Komunii św. W związku z tym, ulegnie zmianie porządek odprawiania Mszy św. I tak, Msze św.: w kościele o godz. 10.00 i o godz. 12.30, w Filipach i w Mierzwinie – o godz. 8.00, a w Lizie – o godz. 12.30.  
  1. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w diecezjalnej uroczystości uczczenia Trójcy Przenajświętszej – Tronu Łaski w Prostyni, w przyszłą niedzielę, 27 maja. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmowane są do czwartku, 24 maja. Wyjazd na powyższe uroczystości w niedzielę, 27 maja o godz. 9.00 z parkingu przy plebanii.