Ogłoszenia 13.05.2018

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. Jutro – święto św. Macieja, apostoła. 
  1. Również od jutra, kontynuujemy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw, z tym związanych, w najbliższym tygodniu będzie następujący:

 14 MAJA, PONIEDZIAŁEK:

– godz. 11.00 – SIEŚKI

– godz. 14.00 – WÓLKA ZALESKA

15 MAJA, WTOREK:

– godz. 11.00 – GODZIEBY

– godz. 14.00 – OSÓWKA

17 MAJA, CZWARTEK:

– godz. 11.00 – OLĘDZKIE

– godz. 14.00 – ZALESIE

18 MAJA, PIĄTEK:

– godz. 11.00 – FILIPY

– godz. 14.00 – FALKI, ZDROJKI

            Modlitwy będą rozpoczynały się Mszą św., a po niej nastąpi procesja. Msze św. będą sprawowane, za wyjątkiem kaplic i kościoła, na zewnątrz, przy krzyżu, jeśli na to pozwoli pogoda. Księża, do poszczególnych miejscowości, będą przyjeżdżali własnymi samochodami.  

  1. 16 maja, we środę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i kaplicy w Lizie Starej.            
  1. 20 maja, w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie zakończenie Okresu Wielkanocnego w Roku Liturgicznym. 
  1. Również, 20 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 – uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w kaplicy, w Lizie Starej 
  1. Także, 20 maja, w przyszłą niedzielę, w Wyszkach – X Gminny Dzień Papieski. Początek – o godz. 9.30 w miejscowym kościele parafialnym. 
  1. Jeszcze raz informujemy, że 27 maja w Prostyni odbędzie się diecezjalna uroczystość uczczenia Trójcy Przenajświętszej – Tronu Łaski, w czasie której na głowy Osób Trójcy Przenajświętszej zostaną nałożone ozdoby w postaci koron i nimbu. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Organizowany jest wspólny wyjazd. Prosimy, o zgłaszanie się chętnych.  
  1. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Pulszach organizuje, w dniach 23 – 24 czerwca, międzypokoleniowy wyjazd do Torunia i Gniezna. Koszt – ok. 200 zł. Zapisy, do 30 maja, przyjmuje Marzena Olszewska. 
  1. Zachęcamy, dzieci i młodzież, do korzystania z wypoczynku wakacyjnego organizowanego przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej naszej diecezji lub można je uzyskać na plebanii.