Ogłoszenia 15.04.2018

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. Dzisiaj, pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte” List św. Pawła Apostoła do Rzymian, obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20, 22). To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.           
  1. Również, dzisiaj, o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

            Krzysztof Kiełbasa, kawaler, zam. w Lizie Starej, par. tut. i Wioleta Bujnowska, panna, zam. w Wasilkowie, par. NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie – zapowiedź druga;

            –Adam Piwowarczuk i Monika Piwowarczuk, oboje stanu wolnego, zam. z Lizie Starej, par. tut. – zapowiedź pierwsza;

            –Tomasz Topczewski, kawaler, zam. w Pietkowie, par. Św. Anny w Pietkowie i Małgorzata Zdrojkowska, panna, zam. w Koćmierach, par. tut. – zapowiedź pierwsza;

            –Tomasz Świder, kawaler, zam. w Krakowie, par. Św. Szczepana w Krakowie i Emilia Górska, panna, zam. w Zalesiu, par. tut. – zapowiedź pierwsza.

                        Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.