Ogłoszenia 08.04.2018

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA,

czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

  1. 9 kwietnia, w poniedziałek – uroczystość liturgiczna Zwiastowania Pańskiego. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci.
  1. Również, 9 kwietnia, w poniedziałek – spotkanie Rodziny Radia Maryja w sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni. Zachęcamy do udziału w nim. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.
  1. 13 kwietnia, w piątek – Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Modlimy się w intencji ofiar ludobójstwa sowieckiego z 1940 r. oraz tych, którzy zginęli przed ośmioma laty, 10 kwietnia, w katastrofie lotniczej, w Smoleńsku.
  1. 14 kwietnia, w sobotę, w Drohiczynie odbędzie się dzień skupienia Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”. Planowany jest wspólny wyjazd na to spotkanie. Prosimy, aby do czwartku zgłaszali się chętni.           
  1. 15 kwietnia, w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  1. Również, 15 kwietnia, w przyszłą niedzielę, o godz. 9.00 i o godz. 12.00 w kościele – koncert w wykonaniu Scholi z Topczewa, promujący nowowydaną płytę. Po Mszach św. będzie można kupić płytę.
  1. Zmarli w miesiącu marcu:

            -11 marca: Grzegorz Pełszyk z Kamiennego Dworu, 86 lat;

            -25 marca: Józefa Choińska z Topczewa, 103 lata;

            -27 marca: Bernard Pasiński z Topczewa, 61 lat;

            -30 marca: Janina Olendzka z Olędzkich, 88 lat.

            Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie. A światłość wiekuista, niechaj im świeci!                       

  1. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

            Krzysztof Kiełbasa, kawaler, zam. w Lizie Starej, par. tut. i Wioleta Bujnowska, panna, zam. w Wasilkowie, par. NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie – zapowiedź pierwsza.

                        Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.