Ogłoszenia 26.11.2017

  1. Dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pani Organistka będzie je roznosiła w parafii, przy okazji zbierając składkę, która stanowi część jej uposażenia. Tegoroczna składka, podobnie jak w ostatnich latach, wynosi 40 zł od rodziny.
  2. 29 listopada, we środę, planujemy zbiórkę darów w naturze na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie. Zwracamy się do wszystkich, którzy chcieliby podzielić się tegorocznymi plonami (zboże, ziemniaki, warzywa i inne), aby we środę dostarczyli je na plac przy plebanii, na godz. 10.00. Prosimy, aby zbiórką w poszczególnych wsiach zajęli się radni.
  3. 30 listopada, we czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.
  4. Również, 30 listopada, we czwartek o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, których polecaliśmy miłosierdziu Bożemu w „wypominkach”.
  5. 1 grudnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. – 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 – księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
  6. 2 grudnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. – 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo maryjne, a przed Mszą św. o godz. 18.00 – nowenna.
  7. W najbliższą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się Adwent. Jest to jednocześnie początek nowego Roku Liturgicznego.
  8. Także, 3 grudnia – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.
  9. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Polega ona na tym, aby dzisiaj pobrać ekologiczne torby i zgodnie z instrukcją znajdującą się na nich, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Tak przygotowane torby należy przynieść na plebanię lub do kościoła do niedzieli, 3 grudnia. Następnie z produktów, które zostaną przekazane, przygotowane będą paczki świąteczne dla osób ubogich i chorych. Niech ten gest miłosierdzia będzie żywym świadectwem naszej wrażliwości.
  10. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Krzysztof Wiktorzuk, kawaler, zam. w Wólce Pietkowskiej, par. tut. i Ewa Uszyńska, panna, zam. w Dąbrowie Tworkach, par. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Wielkiej – zapowiedź pierwsza.

Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.