Ogłoszenia 22.10.2017

  1. Zapraszamy, we środę, 25 października, na godz. 10.00 (o ile nie będzie padał deszcz), mieszkańców Bagińskich, Bogusz, Górskich i Trzeszczkowa do wspólnego sprzątania cmentarza. W razie deszczu prace przenosimy na kolejny dzień. Dzięki temu, że w ubiegłych latach udało się zrobić gruntowne porządki, w bieżącym roku pozostało posprzątać stary-mały cmentarz i otoczenie wokół nowego cmentarza. Jednocześnie, w tym momencie, po raz kolejny, apelujemy do wszystkich, którzy robią porządki na grobach najbliższych, aby odpady sztuczne (szkło, plastiki, itp.) usuwać do kontenerów, a naturalne – w miejsce wyznaczone przy kontenerach.
  2. 28 października, w sobotę – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to zarazem dzień imienin Biskupa Drohiczyńskiego Ks. prof. Tadeusza Pikusa.
  3. W nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 października, przechodzimy na czas zimowy. Prosimy, wziąć to pod uwagę, planując udział we Mszy św.
  4. 30 października, w poniedziałek, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Osoby, które zechcą pozbyć się tego typu odpadów, proszone są o ich dostarczenie w najbliższym tygodniu na plac przy plebanii. Dzięki akcji prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic w/w sprzętu można pozbyć się bezpłatnie. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.
  5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkach serdecznie zaprasza mieszkańców gminy w wieku 60 lat i więcej na Gminny Dzień Seniora, który odbędzie się 21 listopada br. w świetlicy w Pulszach. Zapisy i wpisowe w wysokości 10 zł przyjmowane są w Urzędzie Gminy, w pokoju nr 12. Termin zgłoszeń upływa 3 listopada.
  6. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stoliku za ławkami oraz w zakrystii znajdują się karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Będziemy się za nich wspólnie modlić w kościele, codziennie w dni powszednie, przez cały listopad, przed Mszą św. wieczorną, czyli od godz. 17.30. W ich intencji zostaną też odprawione Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, na zakończenie oktawy Wszystkich Świętych oraz na zakończenie miesiąca listopada.
  7. Jeszcze raz informujemy, że w zakrystii można nabyć wrześniowy numer miesięcznika „Różaniec”, w którym znajduje się m. in. artykuł opisujący diecezjalne uroczystości 300.lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które odbyły się w Topczewie, 26 sierpnia. Cena jednego egzemplarza wynosi 5 zł.