Ogłoszenia 15.10.2017

 

  1. Dzisiaj w kościołach, w Polsce odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych, dominicantes et communicantes, czyli liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. i przystępujących do Komunii św.
  2. 16 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  3. Również, 16 października, w poniedziałek – 39.Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z tym po Mszach św. odbędzie się ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
  4. 17 października, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  5. 18 października, we środę – święto św. Łukasza, ewangelisty.
  6. 20 października, w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  7. 22 października, w przyszłą niedzielę, obchodzony będzie 91.Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.
  8. Apelujemy do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu, aby śmieci usuwać do kontenerów lub w ich pobliże. Prosimy także, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać w wyznaczonym miejscu, obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.
  9. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stoliku za ławkami oraz w zakrystii znajdują się karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Będziemy się za nich wspólnie modlić w kościele, codziennie w dni powszednie, przez cały listopad, przed Mszą św. wieczorną, czyli od godz. 17.30. W ich intencji zostaną też odprawione Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, na zakończenie oktawy Wszystkich Świętych oraz na zakończenie miesiąca listopada.
  10. W zakrystii można nabyć wrześniowy numer miesięcznika „Różaniec”, w którym znajduje się m. in. artykuł opisujący diecezjalne uroczystości 300.lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które odbyły się w Topczewie, 26 sierpnia. Cena jednego egzemplarza wynosi 5 zł.