Ogłoszenia parafialne 20.08.2017

  1. Decyzją Księdza Biskupa Ks. Arkadiusz Tymoszuk został odwołany z funkcji wikariusza parafii Topczewo i przeniesiony do parafii Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Arkadiuszowi za pracę w naszej parafii i życzę Bożego błogosławieństwa, jak najlepszych owoców posługiwania Ludowi Bożemu oraz ludzkiej życzliwości i zdrowia. Jednocześnie, nowym wikariuszem Parafii Topczewo został mianowany Ks. Tomasz Przewoźny.
  2. Dzisiaj, o godz. 15.00, na plebanii – spotkanie Rady Parafialnej.
  3. 21 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  4. 22 sierpnia, we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  5. 24 sierpnia, we czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  6. 26 sierpnia, w sobotę – diecezjalne obchody 300.lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a jednocześnie odpust parafialny. Program uroczystości będzie następujący:

– 8.00 -Msza św. parafialna
-10.00 -koncert scholi
-10.45 -czuwanie modlitewne prowadzone przez Koła Żywego Różańca
-11.45 -historia obrazu Matki Bożej Topczewskiej
-12.00 -Msza św. jubileuszowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa
-ok. 13.30 –poczęstunek dla gości i pielgrzymów na placu przy remizie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
W przeddzień, 25 sierpnia, w piątek o godz. 18.45 w kościele, odbędzie się projekcja filmu pt. „Fatima”.

         7. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się Parafialne Dziękczynienie za Plony, czyli Dożynki. Prosimy, aby poszczególne wsie przygotowały wieńce. Z racji dożynek nie będzie Mszy św. w kaplicach. Tego dnia odbędą się również Dożynki Parafialno – Gminne w Wyszkach. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.15 w kościele parafialnym, a następnie, od godz. 13.45, będzie kontynuowana na boisku szkolnym. W programie znajduje się m. in. Konkurs Wieńców Dożynkowych. Wieńce należy dostarczyć na plac przy szkole. Jednocześnie informujemy, że Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne odbędą się w tym roku w Perlejewie, w sobotę, 9 września. Naszą parafię z wieńcem dożynkowym będą reprezentowali mieszkańcy Lizy Starej.

      8. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Pulszach organizuje, 3 września, wyjazd do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie (140.rocznica objawień) i Świętej Lip-ce. Koszt – 120 zł. Zapisy przyjmuje Pani Marzena Olszewska (tel. 692 985 406).