Ogłoszenia parafialne 23.04.2017

 1. Dzisiaj, w naszej parafii, rozpoczyna się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Po sumie obraz zostanie przekazany pierwszej rodzinie. (program – patrz strona startowa). Program nawiedzenia w poszczególnych miejscowościach znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 2. Także, dzisiaj, o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 3. 24 kwietnia, w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. 25 kwietnia, we wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty.
 5. 29 kwietnia, w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 6. Również, 29 kwietnia, w sobotę – Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 7. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, odbędzie się zbiórka ofiar na tacę, które będą przeznaczone na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła.
 8. 1 maja, o godz. 8.00 z kościoła pw. Świętego Krzyża w Łapach wyruszy Piesza Pielgrzymka Ludzi Świata Pracy do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Na zakończenie pielgrzymki w hodyszewskim Sanktuarium, za pośrednictwem św. Józefa Rzemieślnika, podczas Mszy św. o godz. 15.00 pątnicy będą dziękować za wykonywaną pracę, a także prosić o nią w imieniu bezrobotnych. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 9. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, za pośrednictwem Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, przypomina, że 15 maja upływa termin składania Wniosków o przyznanie płatności obszarowych za rok 2017. Wprawdzie dokumenty będzie można jeszcze składać do 9 czerwca, ale złożenie wniosku po 15 maja skutkuje pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.
 10. Informujemy, że na terenie parafii Topczewo firma JMDI przy udziale programów unijnych oraz z wykorzystaniem własnych środków finansowych, wybuduje sieć światłowodową. Dzięki tej technologii mieszkańcy naszej parafii otrzymają, w atrakcyjnej cenie, możliwość korzystania z bardzo szybkiego Internetu, telewizji cyfrowej i telefonii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach znajdujących się na stoliku za ławkami.
 11. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Jarosław Kryński, kawaler, zam. w Białymstoku, par. Św. Maksymiliana Kolbe w Białymstoku i Justyna Murawska, panna, zam. w Topczewie, par. tut. – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.