Ogłoszenia parafialne 29.01.2017

  1. 31 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  2. Od 1 lutego, czyli od środy, Msze św. w dni powszednie, będą odprawiane rano, o godz. 7.00 i wieczorem – o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.15.
  3. 2 lutego, we czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 9.30 i o godz. 18.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00, w Mierzwinie – o godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 w kościele. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Świece można nabyć w zakrystii (tylko w kościele), w cenie 5 zł za parę. 2 lutego, to także pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji powołań.
  4. Również, 2 lutego, we czwartek – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.
  5. 3 lutego – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 księża będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną. 3 lutego, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika. W związku z tym, po każdej Mszy św., odbędzie się błogosławieństwo osób z chorobami gardła oraz jest to dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.
  6. 4 lutego – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. – o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo maryjne.
  7. 5 lutego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne. 5 lutego, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Agatę. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty.
  8. Wójt Gminy Wyszki oraz Dyrektor Gminnego Centrum Bibliteczno-Kulturalnego, zapraszają emerytów i rencistów na X Gminne Spotkanie Seniorów, które odbędzie się 31 stycznia (we wtorek) o godz. 11.00 w świetlicy, w Pulszach. W programie: prelekcja pracowników KP Policji z Bielska Podlaskiego nt. oszustw na szkodę osób starszych. Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i dobrą zabawę.