Ogłoszenia parafialne 15.01.2017

  1. Dzisiaj, o godz. 12.30 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  2. Porządek kolędy na najbliższy tydzień (patrz post strona główna). Przypominamy, że w związku z kolędą, Msze św. odprawiane są tylko rano, o godz. 7.00 i o godz. 7.30. Kancelaria parafialna na czas kolędy czynna będzie tylko rano, w godz. 8.00 – 9.00.
  3. 17 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata.
  4. Również, 17 stycznia, we wtorek, pod hasłem: „Uwiodłaś mnie, Panie, a ja dałem się uwieść” (Jr 20, 7), w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie XX Dzień Judaizmu. Będziemy modlili się w intencji dialogu i pojednania katolicko – żydowskiego.
  5. W dniach 18 – 25 stycznia, pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5, 14-20), będziemy obchodzili Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  6. 19 stycznia, we czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  7. 21 stycznia, w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  8. Również, 21 stycznia, w sobotę – Dzień Babci, a 22 stycznia, w niedzielę – Dzień Dziadka. Za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima modlimy się w intencji babć i dziadków.
  9. Nawiązując do prośby Marszałka Województwa Podlaskiego, za aprobatą Kurii Diecezjalnej, zachęcamy do wzięcia udziału w dniu dzisiejszym w referendum w sprawie budowy w Województwie Podlaskim regionalnego portu lotniczego. Głosowanie odbywa się w godz. 7.00 – 21.00, w tych samych lokalach, w których odbywały się wybory parlamentarne.
  10. Gmina Wyszki zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie na budowę kolektorów słonecznych służących do grzania wody na budynkach mieszkalnych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do złożenia deklaracji przystąpienia do projektu. Szczegóły można poznać w Urzędzie Gminy, na stronie internetowej urzędu i u sołtysów. Termin składania dokumentów upływa 28 lutego br. (pokój nr 16). Dodatkowo Gmina Wyszki będzie składać wniosek o dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Osoby, które jeszcze nie złożyły niezbędnych dokumentów, czyli oświadczenia i dokumentu potwierdzającego dysponowaniem nieruchomością, proszone są do złożenia ich do 20 stycznia br. w Urzędzie Gminy (pokój nr 16).