Ogłoszenia 28.08.2016

 1. 29 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. 31 sierpnia, we środę – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.
 3. 1 września, we czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
 4. Również, 1 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszach św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji powołań.
 5. Także, 1 września, we czwartek – 77.Rocznica wybuchu II wojny światowej, dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
 6. 1 września, we czwartek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. z tej okazji w kościele parafialnym w Topczewie – o godz. 9.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły, dzieci oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania. Dowóz dzieci z poszczególnych miejscowości będzie odbywał się według porządku z ubiegłego roku.
 7. 2 września – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w kościele – o godz. 7.00 i o godz. 18.00, w Mierzwinie – o godz. 9.00, w Filipach i w Lizie – o godz. 11.00. Po Mszach św. – nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 14.00 będziemy odwiedzali chorych z posługą duszpasterską.
 8. 3 września, w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 9. Również, 3 września – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszach św. – nabożeństwo maryjne.
 10. 4 września – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.
 11. Od 1 września zostaje wznowione odprawianie Mszy św. rano, o godz. 7.00.
 12. Kancelaria parafialna, od 1 września, będzie czynna w dni powszednie w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.15. W niedziele i święta – kancelaria nieczynna. W razie nagłej i uzasadnionej potrzeby (posługa dla chorych, pogrzeby, itp.) – kancelaria czynna o każdej porze.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 21 sierpnia, na spłatę raty kredytu, na termomodernizację kościoła. Zebranych zostało 5140 zł i tak: w kościele – 3787 zł, w Filipach – 638 zł, w Mierzwinie – 404 zł i w Lizie – 311 zł.
 14. Składamy serdeczne podziękowania osobom, które 23 i 24 sierpnia robiły porządki przy kościele, a byli to: Jadwiga i Katarzyna Bogusz z Bogusz, Agata Górska z córką Pauliną i synem Kamilem z Nowych Bagińskich, Wiesława Wyłucka z Topczewa, Iwona Falkowska z Górskich, Bogdan Twarowski z Lizy Starej, Alfreda Zawadzka z Topczewa, Henryk Puchalski z Budlewa, Justyna Olendzka z Olszewka i Urszula Sielewończuk z Topczewa. Bóg zapłać!
 15. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: –Mariusz Wyszkowski, kawaler, zam. w Sasinach, par. Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach i Paulina Górska, panna, zam. w Nowych Bagińskich, par. tut. – zapowiedź druga; –Łukasz Kruszewski, kawaler, zam. w Pulszach, par. Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach i Anna Mierzwińska, panna, zam. w Godziebach, par. tut. – zapowiedź druga. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.