Ogłoszenia 21.08.2016

  1. 22 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  2. 24 sierpnia, we środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  3. 26 sierpnia, w piątek, w naszej parafii – uroczystość odpustowa Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. zostaną odprawione: o godz. 8.00 i uroczysta suma o godz. 11.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu nie obowiązuje post.
  4. 27 sierpnia, w sobotę – wspomnienie św. Moniki.
  5. W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się Parafialne Dziękczynienie za Plony, czyli Dożynki. Prosimy, aby poszczególne wsie przygotowały wieńce. Z racji dożynek nie będzie Mszy św. w kaplicach. Tego dnia odbędą się również Dożynki Parafialno – Gminne w Wyszkach. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.15 w kościele parafialnym, a następnie, od godz. 13.45, będzie kontynuowana na boisku szkolnym. W programie znajduje się m. in. Przegląd Wieńców Dożynkowych. Wieńce należy dostarczyć na plac przy szkole. Jednocześnie informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w tym roku w Prostyni, w sobotę, 10 września. Naszą parafię z wieńcem dożynkowym będą reprezentowali mieszkańcy Zalesia.
  6. Zapraszamy, w dniach 22, 23 i 24 sierpnia, wszystkich chętnych do zrobienia porządków przy kościele, głównie chodzi o wyczyszczenie kostki. W razie opadów deszczu prace będą przesuwane na następny dzień. Prace, każdego dnia, będą rozpoczynały się o godz. 10.00.
  7. Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: • Mariusz Wyszkowski, kawaler, zam. w Sasinach, par. Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach i Paulina Górska, panna, zam. w Nowych Bagińskich, par. tut. – zapowiedź pierwsza; • Łukasz Kruszewski, kawaler, zam. w Pulszach, par. Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach i Anna Mierzwińska, panna, zam. w Godziebach, par. tut. – zapowiedź pierwsza. Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.