PORZĄDEK KOLĘDY 2019

28 grudnia (piątek)

-od godz. 9.30 Liza Stara

29 grudnia (sobota)

            – od godz. 9.30 Sieśki

            – od godz. 9.30 Zalesie

31 grudnia (poniedziałek)

            – od godz. 9.30Wólka Zalewska

            – od godz. 9.30Olszewek

2 stycznia (środa)

            – od godz. 9.30 Łukawica

            – od godz.15.00 Budlewo

3 stycznia (czwartek)

            – od godz. 9.30 Olszewo

            – od godz. 15.00 Bogusze

4 stycznia (piątek)

            – od godz. 9.30 Olędzkie

            – od godz. 9.30 Falki

5 stycznia (sobota)

            – od godz. 9.30 Mierzwin Duży i Mały

7 stycznia (poniedziałek)

            – od godz. 9.30 Godzieby i Osówka

8 stycznia (wtorek)

            – od godz. 9.30 Koćmiery i Ignatki

            – od godz. 15.00 Wypychy

9 stycznia (środa)

            – od godz. 9.30 Bagińskie Nowe i Stare, Pierzchały

            – od godz. 15.00 Kożuszki, Trzeszczkowo

10 stycznia czwartek)

            – od godz. 9.30 Ostrówek, Moskwin, Gawiny

            – od godz. 15.00 Górskie

11 stycznia (piątek)

            – od godz. 9.30 Filipy

12 stycznia (sobota)

            – od godz. 9.30 Kamienny Dwór

14 stycznia (poniedziałek)

            – od godz. 9.30 Wólka Pietkowska

15 stycznia (wtorek)

            – od godz. 9.30 Topczewo ul. Mazowiecka i Sadowa

            – od godz. 15.00 Topczewo ul. Dolna i Bielska

16 stycznia (środa)

            – od godz. 9. 30 Topczewo ul. Starowiejska

17 stycznia (czwartek)

            – od godz. 15.00 Topczewo ul. Brańska i Szkolna

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Piątek 14.12.2018 r.

godz.   9.30 –   Msza św. w kościele

godz. 11.00 –   Msza św. dla Szkoły Podstawowej

godz. 14.00 –   Msza św. w Filipach

godz. 17.00 –   Msza św. w kościele

 

Sobota 15.12.2018 r.

godz.   9.33 –   Msza św. w kościele

godz.  11.00 –  Msza św. w Lizie

godz. 14.00 –   Msza św. w Mierzwinie

godz. 17.00 –   Msza św. w kościele

 

Niedziela 16.12.2018 r.

godz.   8.00 –   Msza św. w Mierzwinie

godz.   9.30 –   Msza św. w kościele

godz. 11.00 –   Msza św. w Lizie

godz. 12.00 –   Msza św. w kościele

godz. 14.30 –   Msza św. w Filipach

Poświęcenie pól 2018

10 MAJA, CZWARTEK:

– godz. 11.00 – ŁUKAWICA

– godz. 14.00 – LIZA STARA

 

11 MAJA, PIĄTEK:

– godz. 11.00 – OLSZEWO

– godz. 14.00 – MOSKWIN, OSTRÓWEK

 

14 MAJA, PONIEDZIAŁEK:

– godz. 11.00 – SIEŚKI

– godz. 14.00 – WÓLKA ZALESKA

 

15 MAJA, WTOREK

– godz. 11.00 – GODZIEBY

– godz. 14.00 – OSÓWKA

 

17 MAJA, CZWARTEK:

– godz. 11.00 – OLĘDZKIE

– godz. 14.00 – ZALESIE

 

18 MAJA, PIĄTEK:

– godz. 11.00 – FILIPY

– godz. 14.00 – FALKI, ZDROJKI

 

22MAJA, WTOREK:

– godz. 11.00 – GAWINY

– godz. 14.00 – KOĆMIERY, WYPYCHY

– godz. 18.00 – BUDLEWO (Msza św. w kościele)

 

23 MAJA, ŚRODA:

– godz. 11.00 – KAMIENNY DWÓR, WÓLKA PIETKOWSKA

– godz. 14.00 – MIERZWIN DUŻY, MIERZWIN MAŁY

 

24 MAJA, CZWARTEK:

– godz. 11.00 – OLSZEWEK

– godz. 14.00 – IGNATKI

 

26 MAJA, SOBOTA:

– godz. 11.00 – BOGUSZE, KOŻUSZKI, NOWE BAGIŃSKIE, STARE BAGIŃSKIE PIERZCHAŁY, TRZESZCZKOWO

– godz. 14.00 – GÓRSKIE

– godz. 18.00 – TOPCZEWO (Msza św. w kościele)

Adoracja Triduum Paschalne i dyżury w konfesjonale

ADORACJA

TRIDUUM SACRUM 2018

 

WIELKI CZWARTEK

– 19.30-21.00 – LIZA

– 21.00-22.00 – TOPCZEWO (ul. Mazowiecka)

 

WIELKI PIĄTEK

–   8.00 – 9.00 – KAMIENNY DWÓR

–   9.00-10.00 – STARE BAGIŃSKIE

– 10.00-11.00 – NOWE BAGIŃSKIE

– 11.00-12.00 – MIERZWIN MAŁY

– 12.00-13.00 – MIERZWIN DUŻY

– 13.00-14.00 – ŁUKAWICA

– 14.00-15.00 – ZALESIE

– 15.00-16.00 – STRAŻ HONOROWA

– 16.00-17.00 – PIERZCHAŁY

– 17.00-18.00 – ZDROJKI/TRZESZCZKOWO

– 20.30-22.00 – TOPCZEWO (ul. Starowiejska)

 

WIELKA SOBOTA/ NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

–     8.00-9.00 – GODZIEBY

–   9.00-10.00 – WÓLKA ZALESKA/SIEŚKI

– 10.00-11.00 – IGNATKI

– 11.00-12.00 – OLSZEWO

– 12.00-13.00 – OLĘDZKIE

– 13.00-14.00 – MOSKWIN/OSTRÓWEK

– 14.00-15.00 – WÓLKA PIETKOWSKA

– 15.00-16.00 – OLSZEWEK

– 16.00-17.00 – FALKI

– 17.00-18.00 – GAWINY

– 18.00-19.00 – BUDLEWO

– 21.00-22.00 – MŁODZIEŻ

– 22.00-23.00 – TOPCZEWO (ul. Bielska, Brańska, Dolna, Sadowa, Szkolna)

– 23.00-24.00 – GÓRSKIE

–     0.00-1.00 – KOŻUSZKI

–     1.00-2.00 – KOĆMIERY

–     2.00-3.00 – OSÓWKA

–     3.00-4.00 – BOGUSZE

–     4.00-5.00 – WYPYCHY

–     5.00-6.00 – FILIPY

 

 

DYŻURY W KONFESJONALE

TRIDUUM SACRUM 2018

 

WIELKI CZWARTEK

20.00 – 22.00

WIELKI PIĄTEK

 15.00 – 17.00

 20.00 – 22.00

WIELKA SOBOTA

16.00 – 18.00

21.00 – 23.00

 

 

„Jest zakątek na tej ziemi…” – Diecezjalne uroczystości 300-lecia koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

Ponad pięć tysięcy wiernych zgromadziło się 26 sierpnia 2017 r. na placu przykościelnym w Topczewie, aby uczestniczyć w diecezjalnych uroczystościach związanych z trzechsetną rocznicą koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył ks. bp Tadeusz Pikus. Słowo Boże wygłosił ks. prał. Zbigniew Rostkowski – kanclerz Kurii Diecezjalnej oraz wikariusz generalny diecezji drohiczyńskiej. Kaznodzieja analizując symbolikę gestów cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, zwrócił uwagę na wiele spraw życia duchowego, rodzinnego i społecznego. Wskazując na Maryję – Matkę i Nauczycielkę, podkreślił rolę i zadania kobiety, poruszył kwestie dotyczące wychowania młodego pokolenia oraz relacji do drugiego człowieka. Wzywał o porządek i ład moralny oparty na prawdach wiary, nie bojąc się zadawać trudnych pytań. Swoje rozważania, jak klamrą, objął refleksją dotyczącą Matki, która wszystko rozumie i potrafi dostrzec dobro w życiu każdego człowieka.

Eucharystię poprzedził koncert scholi parafialnej z Topczewa oraz czuwanie modlitewne prowadzone przez Koła Żywego Różańca pod przewodnictwem ks. kan. Romana Kowerdzieja. Bezpośrednio przed Mszą św. historię kopii wizerunku Pani Jasnogórskiej obecnego w topczewskim kościele przedstawił ks. dr Zenon Czumaj.

Na uroczystości przybyły rzesze pielgrzymów zarówno indywidualnych, jak i grupowych z diecezji drohiczyńskiej oraz z różnych zakątków Polski. Wielu pątników przyszło w pielgrzymkach pieszych, m.in. z Bielska Podlaskiego, Brańska, Łubina Kościelnego i Strabli. Nie zabrakło przedstawicieli kościoła prawosławnego, władz rządowych i samorządowych.

Gospodarzem spotkania był miejscowy proboszcz ks. kan. Paweł Anusiewicz. Przy zaangażowaniu parafian i wielu ludzi dobrej woli, została zorganizowana nie tylko część duchowa, ale również poczęstunek dla wszystkich pielgrzymów. Poszczególne miejscowości należące do parafii Topczewo podzieliły się chlebem z  przybyłymi gośćmi. Nie zabrakło obecności policji, straży oraz harcerzy.

Topczewska kopia Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej należy do 18 najsławniejszych na świecie. Jest to najstarsza kopia na terenie diecezji drohiczyńskiej. Historia obrazu jak i świadectwa otrzymanych przed nim łask wciąż na nowo wzrusza pielgrzymów i zachęca do częstego nawiedzania tego miejsca.

Aby wysłuchać pełną transmisję z uroczystości (kazanie od 1:38:00), KLIKNIJ TUTAJ.

tekst i zdjęcia – ks. Marcin Gołębiewski

Nawa Rada Parafialna Olędzkie – Zalesie

OLĘDZKIE

OLENDZKI Norbert                                                                     20

DĄBROWSKA Urszula                                                                18

OLENDZKI Tadeusz                                                                     14

BUDLEWSKA Małgorzata                                                                      8

OLENDZKI Teofil                                                                         3

OLSZEWSKI Marek                                                                     2

KUŹMA Ewelina                                                                           2

OLENDZKI Grzegorz                                                                   0

WALICKI Franciszek                                                                   0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

OLSZEWEK

GÓRSKA Paula                                                                             16

TOPCZEWSKI Mieczysław                                                          14

GÓRSKI Marcin                                                                            4

OLSZEWSKI Bogdan                                                                   1

OSTROWSKI Antoni                                                                    1

OLENDZKI Wiesław                                                                     0

ZALEWSKI Rafał                                                                         0

ZALEWSKI Józef                                                                          0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    2

 

OLSZEWO

TOPCZEWSKI Zdzisław (sołtys)                                                 12

TOPCZEWSKI Stanisław                                                             0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

OSÓWKA

GRABOWSKI KAZIMIERZ                                                       18

 

PIERZCHAŁY

OLSZAŃSKI ZYGMUNT                                                            14

TOPCZEWO

POPŁAWSKI Edward                                                                  27

KIEŁKUCKI Wacław                                                                   20

ZAWADZKA Alfreda                                                                   10

SUTER Krzysztof                                                                          9

GÓRSKI Roman                                                                            7

KARPIESIUK Arkadiusz                                                             5

PASIŃSKI Dariusz                                                                        5

WYŁUCKI Jacek                                                                          5

KARPIESIUK Krzysztof                                                              4

KARPIESIUK Piotr                                                                                  4

TOPCZEWSKI Antoni                                                                 3

GÓRSKA Katarzyna                                                                     2

TWORKOWSKA Barbara                                                                      2

NIEWIŃSKI Krzysztof                                                                 1

PASIŃSKI Krzysztof                                                                     0

WARPECHOWSKI Mieczysław                                                  0

BOGUSZEWSKA Elżbieta                                                                       0

BOGUSZ Fryderyk                                                                        0

DZIEMIAN Kazimierz                                                                  0

PASIŃSKA Teresa                                                                        0

POPŁAWSKA Danuta                                                                  0

POPŁAWSKI Marcin                                                                   0

SIELEWOŃCZUK Marek                                                           0

GÓRSKA Józefa                                                                            0

GÓRSKI Krzysztof                                                                        0

MURAWSKA Janina                                                                    0

SIELEWOŃCZUK Urszula                                                          0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0                                                                               

WÓLKA PIETKOWSKA

GRABOWSKI Sławomir                                                                          48

KRYSIUK Waldemar                                                                               15

OSTROWSKI Mirosław                                                                           10

ANGIELCZYK Magdalena                                                                     5

OLEJNIK Anna                                                                                         4

ODACHOWSKI Bolesław                                                                        0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                                0

WÓLKA ZALESKA-SIEŚKI

MICHALSKI Wojciech                                                                             24

BOROWSKI Jan                                                                                       2

MALINOWSKI Henryk                                                                           2

BARANOWSKI Józef                                                                               0

MICHALSKI Patryk                                                                                 0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                                0

 

ZALESIE

            GÓRSKI TADEUSZ                                                                                 23

 

            GŁOSY NIEWAŻNE                                                                                3

 

 

 

TOPCZEWO, 8 CZERWCA 2017 r.                   

KOMISJA WYBORCZA:

  1. Paweł Anusiewicz – proboszcz
  2. Arkadiusz Tymoszuk – wikariusz
  3. Katarzyna Borysiewicz – organistka

Nowa Rada Parafialna Bagińskie – Ostrówek

RADA PARAFIALNA

WYNIKI WYBORÓW

(PROTOKÓŁ)

 

NOWE BAGIŃSKIE-STARE BAGIŃSKIE          LICZBA GŁOSÓW

TRZESZCZKOWSKI Tadeusz Leszek                                       26

GÓRSKI Tadeusz                                                                          5

TRZESZCZKOWSKA Irena                                                       0

ZDROJKOWSKI Dariusz                                                             0

GÓRSKA Agata                                                                             0

ZDROJKOWSKI Witold                                                              0

HRYNIEWICKA Jadwiga                                                           0

OLSZEWSKA Elżbieta                                                                 0

OLSZEWSKI Zygmunt                                                                 0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

BOGUSZE

TRZESZCZKOWSKI ANDRZEJ                                                           10

 

BUDLEWO

PUCHALSKI Henryk                                                                   8

ZDROJKOWSKI Krzysztof                                                         0

BRZOZOWSKI Jan                                                                       0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

FALKI-ZDROJKI

WALICKI Wiesław                                                                       40

FALKOWSKA Teresa (ż. Tadeusza)                                           4

NIEWIŃSKI Paweł                                                                        0

NIEWIŃSKI Szymon                                                                    0

FALKOWSKI Grzegorz                                                               0

FALKOWSKI Tadeusz (s. Ryszarda)                                          0

OLSZEWSKI Lucjan                                                                    0

ZALEWSKI Andrzej                                                                     0

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

FILIPY

NIEWIŃSKI Andrzej                                                                    36

FALKOWKI Józef (s. Stanisława)                                                           27

KURYŚ Jacek                                                                                13

FALKOWSKI Stanisław (kościelny)                                            12

FALKOWSKI Józef (kolonia)                                                      2

ŁUCZAJ Roman                                                                            2

MIERZWIŃSKI Szczepan                                                            1

PIOTROWSKI Michał                                                                  1

MIERZWIŃSKI Feliks                                                                  0

TRZESZCZKOWSKI Zygmunt                                                   0

FALKOWSKI Tadeusz (s. Mieczysława)                                    0

FALKOWSKI Stanisław (kolonia)                                               0

FALKOWSKI Robert                                                                   0

LIPIŃSKI Andrzej                                                                        0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

GAWINY

OLSZEWSKI Wiesław                                                                  9

BOROWSKI Marcin                                                                     2

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

GODZIEBY

TWAROWSKI Tadeusz                                                                41

FALKOWSKA Elżbieta                                                                10

FALKOWSKI Stanisław                                                               5

FALKOWSKI Eugeniusz                                                              0

KALINOWSKI Waldemar                                                                       0

ŁUCZAJ Andrzej                                                                          0

ZAWADZKI Ireneusz                                                                   0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

GÓRSKIE-TRZESZCZKOWO

KRASOWSKI Piotr                                                                                   12

FALKOWSKI Wojciech                                                                6

BOGUSZ Zbigniew                                                                        1

TOPCZEWSKI Andrzej                                                               0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    2

 

IGNATKI

DZIEMIAN Agnieszka                                                                  13

KURYŚ Waldemar                                                                        11

DEC Agnieszka                                                                              0

ŻEBROWSKI Rafał                                                                      0

ŻEBROWSKI Henryk                                                                   0

DZIEMIAN Paweł                                                                         0

DZIEMIAN Stanisław                                                                   0

KURYŚ Adam                                                                                0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

KAMIENNY DWÓR

 

BARANOWSKI Stanisław                                                            21

OSTROWSKA Barbara                                                                12

OSTROWSKI Henryk                                                                   9

TUR Franciszek                                                                             8

WIERNIEWSKA Anna                                                                3

ŚLIWA Halina                                                                                1

SELIWANÓW Julita                                                                     0

WIERNIEWSKI Roman                                                               0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

KOĆMIERY-WYPYCHY

ZDROJKOWSKI Sławomir                                                          8

TOPCZEWSKI Stanisław                                                             7

SKRZYPKOWSKI Antoni                                                                       3

ZDROJKOWSKA Helena                                                             3

GÓRSKA Jadwiga                                                                         2

TOPCZEWSKI Andrzej                                                               1

ZDROJKOWSKA Elżbieta                                                           0

TOPCZEWSKI Mariusz                                                               0

WYSZYŃSKI Waldemar                                                              0

ZDROJKOWSKA Magdalena                                                     0

GÓRSKI Stanisław                                                                        0

SELIWANÓW Daniel                                                                   0

ZDROJKOWSKI Czesław                                                            0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

KOŻUSZKI

 

ŁUCZAJ Jan                                                                                              7

TWORKOWSKA Anna                                                                5

TOPCZEWSKI Łukasz                                                                 2

ŁUCZAJ Barbara                                                                          0

STAWIEREJ Witold                                                                     0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    4

 

LIZA STARA

BARANOWSKI Edward                                                              52

OLESZCZUK Wojciech                                                                16

WIŚNIEWOLSKI Kazimierz                                                       6

TWAROWSKI Marek                                                                  5

BARANOWSKI Marcin (s. Antoniego)                                       4

BARANOWSKI Tomasz (kościelny)                                            4

TWAROWSKI Mariusz                                                                4

TWAROWSKA Ewa                                                                     3

BARANOWSKI Mateusz                                                              2

TWAROWSKA Katarzyna                                                          2

TWAROWSKI Andrzej                                                                0

GALAS Alicja                                                                                0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    1

 

ŁUKAWICA

OSIEKOWICZ Mariusz                                                                25

BUDZISZ Grzegorz                                                                        4

BUDZISZ Lucyna                                                                          4

ŚLIWOWSKI Antoni                                                                    2

BUDZISZ Izabela                                                                           1

MIAŁKOWSKI Krystian                                                             0

BUDZISZ Waldemar                                                                     0

MIAŁKOWSKA Beata                                                                 0

RACIBORSKI Adam                                                                    0

ROGOWSKA Agnieszka (ż. Kamila)                                           0

BUDZISZ Barbara                                                                         0

BUDZISZ Tadeusz                                                                         0

MIAŁKOWSKA Teresa                                                               0

ŚLIWOWSKA Elżbieta                                                                 0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

MIERZWIN DUŻY

NIEWIŃSKI Jarosław                                                                   17

TRZESZCZKOWSKI Michał                                                      3

NIEWIŃSKI Wiesław                                                                    1

MARKOWSKI Henryk                                                                 0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

MIERZWIN MAŁY

OLĘDZKI Waldemar                                                                    20

KRASIEJKO Elżbieta                                                                   4

KARDASZEWICZ Agnieszka                                                     1

NIEWIŃSKI Eugeniusz                                                                1

TOPCZEWSKI Ryszard                                                               0

 

GŁOSY NIEWAŻNE                                                                    0

 

MOSKWIN-OSTRÓWEK

GÓRSKI Edward                                                                          14

FALKOWSKA Magdalena                                                                      4

WOŹNIAK Aneta                                                                          0

FALKOWSKI Andrzej                                                                 0

SASINOWSKA Helena                                                                 0

WOJEWÓDZKI Jerzy                                                                  0

GŁOSY NIEWAŻNE                                                        0