24 marca 2024 r.

Niedziela Palmowa

 

 

Dzisiaj o godz. 18.00 będzie Droga Krzyżowa. Rozpocznie się w kościele, następnie udamy się na cmentarz i zakończenie przy kościele.

 

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień.

 

W. Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 18.00. Po niej będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja.

 

W. Piątek – dzień Męki Pańskiej. Adoracja rozpocznie się o godz. 9.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi przeniesieni Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja. W W. Piątek dorosłych katolików obowiązuje post ścisły tzn. spożywamy jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

 

W. Sobota – Adoracja od godz. 9.00.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00 liturgią światła – poświęceniem ognia i Paschału. Przynosimy ze sobą świece zabezpieczone przed kapaniem wosku.

Poświęcenie pokarmów  kościele w godz. 10.00, 14.00.i 16.00. Poświęcenie w terenie rozpoczniemy o godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie miejscowości, do których mamy przyjechać.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. Rezurekcyjna rozpocznie się procesją eucharystyczną o godz. 6.00, druga msza św. w kościele będzie o godz. 12.00. Msze św. w kaplicach w Mierzwinie i Filipach o godz. 9.30, w Lizie o godz. 11.00. W tym dniu będzie zmiana czasu.

 

Zachęcamy do udziału w Liturgii W. Tygodnia oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji dla poszczególnych wiosek znajduje się w Gablotce i na stronie internetowej naszej parafii. Możliwość Spowiedzi św. tym którzy nie byli w czasie rekolekcji będzie w Triduum Paschalnym podczas adoracji wieczornych.

 

W wielką środę od godz. 12.00 będziemy odwiedzać chorych, którzy zostali zgłoszeni.