11 lutego 2024 r.

6 Niedziela zwykła

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W gablotce są informacje o spotkaniach AA w Brańsku.

 

  1. Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem nim naszych głów będą w kościele o godz. 9.30 i 17.00, w kaplicach w Filipach i Mierzwinie o 8.00, w Lizie o 11.00. W tym dniu dorosłych katolików obowiązuje post ścisły, tzn. przyjmujemy jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Okres Wielkiego Postu jest czasem pokuty i umartwienia.

 

  1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 a po niej msza św.

Gorzkie  Żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.30

Rekolekcje Wielkopostne w dniach 22, 23 i 24marca.

 

  1. Pan Kościelny w najbliższym czasie będzie zbierał składkę na wynagrodzenie za jego całoroczną pracę w naszej parafii. Składka wynosi 70 zł. W tym tygodniu: czwartek – Łukawica i Liza, piątek – Zalesie, Wólka Zalewska i Olszewek, sobota – Wólka Pietkowska i Kamienny Dwór i w przyszły poniedziałek – Filipy. Można też wpłacać bezpośrednio p. Kościelnemu w zakrystii.