24 grudnia 2023 r.

IV niedziela Adwentu

 

  1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech ma charakter religijny. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza z rodz. 2 o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się poświęconym opłatkiem. Tradycyjnie dzisiaj zachowujemy post od pokarmów mięsnych i alkoholu.

 

  1. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00. Pół godziny przed nią zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. W pierwszym dniu świąt msze św. w kaplicach w Mierzwinie i Filipach będą o godz. 9.30, Lizie o 11.00 i o godz. 12.00 w kościele.

 

  1. W drugim dniu świąt wszystkie msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym.

 

  1. Zaraz po Świętach rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie – kolędę.

 

      – środa              godz. 9.30 – Liza Stara

 

      – czwartek        godz. 9.30 – Zalesie

                                godz. 9.30 – Wólka Zaleska i Sieśki

 

      – piątek             godz. 9.30 – Olszewo

                                godz. 9.30 – Olszewek

 

      – sobota            godz. 9.30 – Mierzwin Duży

                                 godz. 9.30 – Mierzwin Mały

 

  1. W przyszłą niedzielę będzie święto Świętej Rodziny i zakończenie 2023 roku. Msza św. dziękczynna za wszystkie łaski minionego roku będzie o godz. 9.30 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

 

  1. W zakrystii są jeszcze do nabycie świece wigilijne i opłatki u p. Organistki.