3 grudnia 2023 r.

I niedziela Adwentu

 

  1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa przy końcu świata i czas przygotowania się na Święta Bożego Narodzenia.

 

  1. Roraty w naszym kościele będą we środy i soboty o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich na te nabożeństwa a szczególnie dzieci, które niech przynoszą ze sobą lampiony. Dzieci niech również przyniosą serduszka z zapisanymi dobrymi uczynkami, które wykonały dla Pana Jezusa.

 

  1. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą przed III Niedzielę Adwentu, czyli 15,16 i 17 grudnia.

 

  1. W piątek – 8 grudnia będzie liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9.30 i 17.00. Podczas mszy św. o godz. 17.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przed I Komunią św. Ze względu na uroczystość w tym dnie nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

  1. Opłatki p. Organistka będzie roznosiła w tym tygodniu w następującym porządku: poniedziałek – Ignatki, Osówka, wtorek – Budlewo, Koćmiery, Wypychy, środa – Wólka Pietkowska, Kamienny Dwór, piątek – Zalesie, Sieśki, Wólka Zaleska.

 

  1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie 10 i 20 zł. Bóg zapłać za artykuły składane dziś w ramach akcji „Od serca”.