29 października 2023 r.

30 niedziela zwykła

 

 

  1. W ubiegłą niedzielę, na wszystkich mszach św. w naszej parafii uczestniczyło 456 osób, tj ok. 27% ochrzczonych . W kościele: msza św. o 9.30 – 143, 12.00-166, kaplice: Mierzwin-39, Filipy-49, Liza-62

 

  1. We środę będzie Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu msza św. w kościele będzie o godz. 9.00. O godz. 11.00 sprawowana będzie msza św. w intencji wszystkich zmarłych na cmentarzu grzebalnym a bezpośrednio po niej procesja żałobna. Po skończonej procesji będzie możliwość poświęcenia nowych krzyży nagrobnych. Apelujemy o odpowiednie zachowanie się na cmentarzu, który jest miejscem świętym, o skupienie i powagę podczas mszy św. i procesji. Samochody parkujemy z zasady na parkingach przy kościele. Zachowajmy bezpieczeństwo.

 

  1. We czwartek wspomnienie Wszystkich Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 9.30 w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach i 17.00 w intencji zmarłych w minionym roku. Po mszy św. o godz. 9.30 będzie procesja na cmentarz.

 

  1. Wypominki będą czytane pół godziny przed mszami św. w dniu Zadusznym i przed mszą św. wieczorową w dni powszednie w miesiącu listopadzie. W oktawie – ośmiu dni – po Wszystkich Świętych, po mszy św. wieczornej będzie Różaniec za zmarłych na cmentarzu. W tym czasie, każdego dnia, można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarze grzebalne modląc się za zmarłych i ofiarować go za jednego zmarłego.

 

  1. Po zmianie czasu, w okresie zimowym, począwszy od jutra, msze św. wieczorne w naszym kościele będą o godz. 17.00. W poniedziałek i wtorek Różaniec o 17.30.

 

  1. W I piątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 17.00.