3 września 2023 r.

22 niedziela zwykła

 

1. Jutro będzie rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Na mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Rodzice młodzieży uczącej się poza parafią niech zatroszczą się o ich udział w katechezie szkolnej. Decyzją Ks. Biskupa uczestnictwo w katechezie ma być udokumentowane w specjalnych indeksach, w których na początku każdego roku katechetycznego muszą być odpowiednie wpisy. Nieuczestniczenie w katechezie powoduje skutki prawne np. taka osoba nie może być rodzicem chrzestnym, świadkiem sakramentu bierzmowania.

 

2. W piątek liturgiczne święto Narodzenia NMP msze św. w naszym kościele o godz. 9.30 i 18.00.

 

3. W sobotę w Łubinie Kościelnym będą diecezjalne dożynki. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00. Delegacje z wieńcami gromadzą się od godz. 9.45. Naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy Godzieb.

 

4. W przyszłą niedzielę obchodzona będzie 84 rocznica bitwy pod Olszewem. Z tej racji o godz. 12. przy pomniku będzie sprawowana msza św. a po niej złożenie wieńców i Apel Poległych. Nie będzie w tym dniu mszy św. w kościele o godz. 12.00 i w kaplicy w Mierzwinie. W Lizie msza św. będzie o godz. 8.00.

 

5. Parafia w Chojewie organizuje dwudniowy wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej w dniach 9 i 10 września. Przewidziane jest zwiedzanie Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Sandomierza i Zamościa. Zgłoszenia do ks Proboszcza w Chojewie.

 

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze katolickie na przyszły rok w cenie 5 zł.

 

7. Zapowiedzi: