30 lipca 2023 r.

17 niedziela zwykła

 

  1. W poniedziałek, 31 lipca w Godziebach i ok. godz. 11.30 przy kościele, podobnie jak w latach ubiegłych, gościć będziemy Pierzą Pielgrzymkę Białostocką zmierzającą na Jasną Górę. We czwartek, 03.08 przy kaplicy w Mierzwinie ok. godz. 15.00 odpoczynek będzie miała Pielgrzymka rowerowa. Przewidywana liczba pątników po ok. 150 osób. Zwracam się z prośbą do parafian ze wszystkich miejscowości o przygotowanie posiłku pątnikom.

 

  1. Od lat miesiąc sierpień jest w naszej Ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Biskupi zachęcają do podjęcia w tym czasie dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość.

 

  1. We wtorek rozpoczyna swój pielgrzymi szlak nasza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczynamy też pielgrzymowanie duchowe. Po mszy św. o godz. 7.30 będą w naszym kościele przed obrazem Matki Bożej przewidziane modlitwy. Zachęcam do zapisywania się w zakrystii do tzw. Grupy Srebrnej, wspólnej modlitwie w kościele ale i prywatnie w domach.

 

  1. Msze św. w I Piątek i I Sobotę miesiąca o godz. 7.30. Spowiedź przed mszą św.

 

  1. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.