4 czerwca 2023 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych oraz odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w domach.

 

  1. We czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą tylko w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 11.00. Po mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna ulicami Topczewa do czterech ołtarzy. Apelujemy by rodzice zatroszczyli się o udział w niej swoich dzieci, również tych najmłodszych, do sypania kwiatków. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich strojach. Proszę o ubranie ołtarzyków w tradycyjnych miejscach i trasy a mieszkańców Gawin, Górskich i Trzeszczkowa III ołtarzyka. Zapraszam do udziału w procesji w mundurach galowych wszystkich strażaków z naszej parafii.

 

  1. W oktawie Bożego Ciała codziennie po mszy św. wieczorowej będą Nieszpory i procesja wokół kościoła.