28 maja 2023 r.

Zesłanie Ducha Świętego

 

 

  1. W tym tygodniu kończą się nabożeństwa majowe, rozpoczną do Najśw. Serca Pana Jezusa – czerwcowe.

 

  1. Jutro liturgiczna uroczystość NMP Matki Kościoła – patronki naszej diecezji. Msze św. w naszym kościele będą o 7.30, 9.30 i 18.00. W obecnym kalendarzy liturgicznym nie jest to święto zobowiązujące do uczestnictwa we mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych.

 

  1. We czwartek liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i Dzień Dziecka.

 

  1. W I Piątek miesiąca msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się w tym dniu czas Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Zaniechanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim wynikającym z Przykazania Kościelnego.

 

  1. Proszę o ubranie ołtarzyka na Boże Ciało mieszkańców Gawin, Górskich i Trzeszczkowa.

 

  1. W gablotce są informacje o organizowanych przez KSM obozach letnich dla dzieci i młodzieży oraz o pielgrzymce do Ziemi Świętej.

 

  1. Zapowiedzi: