29 stycznia 2023 r.

4 Niedziela zwykła

 

 

  1. Dzisiaj po mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na odbudowę domu, który spłonął w Kalinówce. Zachęcamy do wsparcia tych, których dotknęło nieszczęście.

 

  1. Od jutra będą sprawowane, w naszym kościele, msze św. wieczorne o godz. 17.00.

 

  1. We czwartek – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli M.B. Gromnicznej. Msze św. w kościele będą o godz. 9.30 i 17.00, w kaplicach: w Mierzwinie i Filipach o 8.00, w Lizie o 11.00. Poświęcenie Gromnic będzie po każdej mszy św. Świece niech będą zabezpieczone przed kapaniem wosku. Można je nabyć w zakrystii po 5 zł. W tym dniu obchodzony będzie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, taca będzie przeznaczona na cele wspólnot zakonnych w naszej diecezji.

 

  1. W I Piątek miesiąca msze św. będą w kościele o godz. 7.30 i 17.00. W tym dniu przypada wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła. Po mszach św. będzie poświęcenie świec i błogosławieństwo nimi.

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.