8 stycznia 2023 r. r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. KOMUNIKA KURII DIECEZJALNEJ

Diecezja Drohiczyńska 10 stycznia 2023 r. będzie obchodzić 300-lecie konsekracji kościoła pw. Trójcy Świętej w Drohiczynie, który 5 czerwca 1991 r. został podniesiony przez św. Jana Pawła II do rangi katedry. Od tego dnia świątynia ta jest matką wszystkich kościołów naszej diecezji. Przypomina nam, że Chrystus Pan powierzył swój urząd Piotrowi, Apostołom i ich następcom.

We wtorek 10 stycznia br. o godz. 18.00 bp Piotr Sawczuk odprawi uroczystą Mszę św. koncelebrowaną. Wszystkich diecezjan zapraszamy do duchowej łączności, a w miarę możliwości do udziału w uroczystej Eucharystii.

Tego dnia otoczmy modlitwą Pasterza Diecezji Drohiczyńskiej, kapłanów, osoby konsekrowane oraz całą wspólnotę diecezjalną.

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w kościele liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W naszej tradycji czas kolędowania trwa do święta M.B. Gromnicznej.

1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią św..

1. Porządek kolędy w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek    godz.  9.30 – Godzieby

godz.  9.30 – Ignatki